Tanıtım

Yüksekokulumuz 2010 yılında kurulmuş olup, 2011-2012 eğitim öğretim yılında Sağlık Kurumları Yöneticiliği bölümüne öğrenci alımı yaparak Erbaa Meslek Yüksekokulu ve Erbaa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile birlikte aynı binada eğitim- öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

 Yüksekokulumuzda daha sonra açılan Hemşirelik ve Sosyal Hizmet bölümleri ile birlikte 3 bölüm vardır.

2015 yılı bahar yılında yeni yerleşke alanımıza taşınma işlemi gerçekleştirilmiş olup; fiziksel olarak yeterli imkânlara kavuşulmuştur.

Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü ismi 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca “Sağlık Yönetimi” olarak değiştirilmiştir.

Eğitimin kalitesini artırılması noktasında öğrencilerin kültürel ve sportif faaliyetleri gerçekleştirmelerine destek verilmektedir.

Hemşirelik ve Sosyal Hizmet bölümlerinin açık olmasına rağmen öğretim üyesi sağlanması konusunda yaşanan güçlükler nedeniyle henüz öğrenci alımı yapılamamıştır. Eğitim ve öğretim faaliyetlerini en iyi seviyeye ulaştırılabilmek ve öğrencisi olmayan bölümlerimize öğrenci alımı yapabilmek amacıyla öğretim üyesi temini konusunda çalışmalarımız devam etmektedir.
Gaziosmanpaşa Mahallesi Alişan Diktaş Caddesi No:26 Erbaa-Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.