Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Bölümler
Tanıtım
Yönetim
Akademik Kadro
İdari Kadro
İletişim
Tanıtım

VİZYONUMUZ

 

Evrensel bilim ilkeleri ışığında katılımcılığı esas alan; sağlık sektörüne işgücü kazandırmak amacıyla gerekli ortamı sağlamak, eğitim, öğretim ve toplumsal hizmetlerle ilgili etkinlikleri evrensel standartlarda yürütmektir.

 

Değişimi esas alan ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen eğitim kurumları arasında yer almaktır.

 

 

 

 

 MİSYONUMUZ

 

Ülkemizin ekonomik gelişmesine paralel olarak hızla gelişen ve önemi artan insan sağlığının ve sağlık sektöründeki paydaşlarımızın gereksinmelerini dikkate alarak eğitim-öğretim hizmeti sunmak, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapmak, topluma ve insanlığa hizmet etmektir.

 

Ülkesine karşı görev ve sorumluluk bilincine sahip, ulusal ve uluslararası sağlık standartlarında hizmet verebilecek, çağdaş, akılcı, takım çalışmasına yatkın, bilgili ve becerikli mezunlar yetiştirmektir.

 

 

 

TANITIM

 

 Yüksekokulumuz 2010 yılında kurulmuş olup, 2011-2012 eğitim öğretim yılında Sağlık Kurumları Yöneticiliği bölümüne öğrenci alımı yaparak Erbaa Meslek Yüksekokulu ve Erbaa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile birlikte aynı binada eğitim faaliyetine başlanmıştır.

 

2015-2016 eğitim-öğretim yılı itibarı ile Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü'nün adı Sağlık Yönetimi olarak değiştirilmiş ve halen 198 öğrenci ile eğitime öğretime devam edilmektedir.

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Hemşirelik ve Sosyal Hizmet bölümlerinin açılması onaylanmıştır. İhtiyaç duyulan fiziki gereksinimler büyük ölçüde karşılanmış olup; öğretim üyesi temininde yaşanan güçlükler nedeniyle öğrenci alımı yapılamamaktadır.

 

Eğitim-öğretim faaliyetlerini en iyi seviyeye ulaştırılabilmek ve öğrencisi olmayan bölümlerimize öğrenci alımı yapabilmek amacıyla öğretim üyesi temini ve fiziki imkanların iyileştirilmesi konularında çalışmalarımız devam etmektedir.  

 

 

 Tokat tanıtım videosu için tıklayınız...